Krízové centrum Bratislava - Oficiálne internetové stránky

Vyhľadávanie

 

 
 
 
   

Cesta: Titulka

 

BDC - Som tu pre Teba

Máj 2016

 
 

      Dobrovoľnícky program „Som tu pre teba“

      Mnohé deti, ktoré sa ocitnú v Krízovom centre REPULS pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia, kde vzdelávaco-výchovné problémy sú súčasťou ich každodenného života čím následne čelia viacerým problémom práve v oblasti vzdelávania. Často krát im chýba predškolská príprava alebo systematická príprava na vyučovanie, čo vedie k následným problémom so zvládaním učiva.

      Z dôvodu uvedomovania si tejto skutočnosti cítime potrebu podporiť deti v túžbe po poznaní, v potešení z učenia sa a usilovnejšieho zbierania vedomostí. Radi by sme zmysluplne nasmerovali proces prípravy do školy a zároveň posilnili rodičov v pravidelnej príprave na vyučovanie u svojich detí a výbere vhodných foriem prípravy na vyučovanie. Sme presvedčení, že rodičia pri podpore ich rodičovských kompetencií za pomoci dobrovoľníkov aj napriek ťažkej sociálnej situácii (finančnej, vzdelanostnej a i.) dokážu byť pilierom pri plnení základných školských povinností svojho dieťaťa. Radi im pri tom s našimi dobrovoľníkmi z bratislavského dobrovoľníckeho centra pomôžeme. :-)

      Hlavnou myšlienkou programu je individuálne doučovanie detí prostredníctvom kamarátskeho vzťahu medzi dieťaťom a dobrovoľníkom. Stretnutia sa budú konať 1-2x/týždenne s dĺžkou trvania cca. 2 hodiny individuálnym prístupom k dieťaťu a zohľadnením jeho aktuálnych výchovno-vzdelávacích potrieb. Počet zapojených dobrovoľníkov: 10. Program bude prebiehať po dobu 1 roka a naplno ho spúšťame 23.5.2016.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > BDC - Som tu pre Teba

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Kontakt

Centrum pre deti a rodiny Repuls
Budatínska 59/A
851 06 Bratislava
Tel: +421 2 622 500 35
E-mail: miriam.andrassy@bratislava.sk

Podrobný kontakt


Napíšte nám,
 

Odoslaním súhlasíte so spracovaním údajov


Informácie v päte

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.

 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies